Powieść Leigh Bardugo pt. “Oblężenie i nawałnica. Trylogia Grisza. Tom 2”. Nowa odsłona

Dlaczego warto podczytywać książkę zatytułowaną pt. Oblężenie i nawałnica. Trylogia Grisza. Tom 2 ze sklepu taniaksiazka.pl, którą skomponowała Leigh Bardugo? Wszyscy możemy mieć taką książkę na półce i planować jej lekturę od czasu do czasu. Powodów jest całe mnóstwo: od fascynujących historii po drogie postacie i tak dalej. Jednak nieustanny napływ nowych powieści na rynek literacki każe nam odświeżać wspomnienia poszczególnych historii. Powieść ta jest doskonała i warta podjęcia po raz pierwszy.

Jak przedstawia się fabuła?

Wszystko tutaj jednak jest ukazane w oczywisty, chociaż jednak może być to wszystko trochę złożone. Opowiadana tutaj historia jest standardowa. Zwyczajna dziewczyna jednego dnia wyzwala w sobie niespotykaną moc, za którą tęsknią Griszowie. Rozpoczyna treningi w magicznym centrum, a później walczy ze złymi partnerami, ażeby przywrócić balans na świecie oraz spokój w naszym kraju.

Jak ta książka wygląda graficznie?

Powieść ta jest proponowana w twardej oprawce z przepięknymi obrazami na okładce. Interesującą częścią książki jest dodanie zakładek z płótna, które jednocześnie dostępne są tutaj. Widać niezbite zmiany w tłumaczeniu. Największą zmianą mogą być imiona niektórych postaci. Dlatego Darkling staje się Zmroczem, a Mikołaj Lancov staje się Nikołajem Lanowem. Tłumaczenie brzmi tu jednak bardziej interesująco i atrakcyjnie, co jest następnym powodem do lektury tej wersji.

Jaki jest cel autora?

Pewnym z pozytywnych aspektów jest to, iż ta wspaniała pisarka zwraca dużą uwagę na wzgląd uczuciowy aniżeli na machinacje, dodając kolejnego rywala do współzawodnictwa o serce niepokonanej Przywoływaczki Słońca. Spotykamy tutaj takie postacie, jak Alina, Mal oraz Zmrocz, opracowując swój sposób walki, w których walczy protagonista. Intencja Aliny jest apriorycznie fantastyczny. Skupia się na tym aspekcie, czy główna bohaterka może bawić się rządzeniem tak, jak chce oraz czy powinna.

Jak ta książka jest skomponowana?

Pierwsza połowa książki jest zdominowana przez szybkie operacje, bitwy morskie i ekstrawaganckie wyprawy ratunkowe, lecz im dalej, tym jest tylko lepiej. Nawet tych, którzy przespali całkiem pierwszy tom, zwabi ich podniecający świat opracowany przez tę nowelę, złożona kraina, ukształtowana przez carską Rosję. Arcybogata leksyka i spora liczba opisów dają szansę odbiorcom nietrudno pojąć nowości na kartach powieści. Z drugiej strony kombinacje niemalże wstrzymują oddech, bo zaczynamy drżeć z życia bohatera i całego świata.